středa 11. prosince 2019

Eliminuju

příležitosti ke stresu. Ale ony si mne stejně najdou. :-)

Nemusím.
... vymýšlet složitý adventní kalendář
... péct cukroví víc, než chci
... šůrovat (to bych ale trochu chtěla)
... kreslit pro každý den obrázek

Stejně nakonec něco vznikne: občas máme uklizeno a máme perníčky. Do adventního kalendáře dávám jen nálepky. Stromek už je taky ozdoben. Snažím se pod ním číst s dětmi, protože moje nejoblíbenější vzpomínky jsou na to, jak jsem si četla pod stromkem a kochala se retro ozdobičkami.
Ony si nakonec ale vytvoří svoje vzpomínky. Teď mají u stromku vysypanou tunu dupla a skládají s tatínkem. Paráda. (Paráda končí. Když jsem dopsala tečku, začly se rvát.)

Dám vám sem aspoň jeden obrázek a tipy na hudbu, co teď poslouchám. A nakonec něco k pobavení.


Našla jsem zhudebněné básně Suzanne Renaud (ženy B. Reyneka):S dětmi milujeme tohle rozsáhlé album: A to pobavení na závěr - urbex perníková chaloupka3 komentáře:

 1. To je na tom často nejhorší - člověk se nejvíc stresuje s věcmi, na kterých záleží opravdu nejméně. :D :)
  Chaloupka je boží! A jezevec taky! :)

  Měj se krásně! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ta perníková chaloupka je náhodou skvělá! Taky se těším, až takto budu jednou tvořit s dětmi. Zatím peču jen klasické perníčky.

  Jezevčice je taky krásná. Užijte si pohodové Vánoce! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Letos je to u nás celé tak nějak v pohodě, uklizeno je, upečeno taky, dokonce i ty perníčky jsme nazdobili. Stromeček stojí, jen ty dárky ještě zabalit. Příští roky chci ale taky eliminovat, třeba si udělat vánoční úklid v létě :-D.

  OdpovědětVymazat

Daybook tag alias Občasníček

Už hodně dlouho obdivuju blog  https://ponderedinmyheart.typepad.com/  (už není moc aktuální, autorka občas přispívá na instagram, ale já se...