pondělí 1. dubna 2019

Dvě věci...

 • Tentokrát jsem zachycovala zajímavosti jednoho týdne trochu jinak než psaním. Čistě hledáčkem fotoaparátu a musela jsem na den vybrat přesně 9 fotografií. Osobně mi víc vyhovuje si vždy jednou za čas nafotit jeden den, než 7. Někdy je těžké vybrat pouhých 9 fotek a jindy se 9 zdálo jako strašně moc. Myslet na to, aby každý den byla ve foťáku karta, baterka... a abych vůbec vzala přístroj s sebou. Jistě by šlo doplnit den obrázky momentkami z mobilu, ale to se mi nechtělo. Proti pravidlům to není, ale kazilo by mi to dobrý pocit. Další omezení je, že by nemělo být několik fotek pořízených bezprostředně za sebou, ale měly by být během dne pěkně rozprostřené.

  Zpracování mi chvilku trvalo, tak se teď můžete přes stránky Week of Life podívat na můj týden od čtvrtka 21. 3. 2019. 


 • Objevila jsem Ameriku... a začala jsem poslouchat podcasty! Vůbec jsem netušila, jak funguje aplikace Podcasty v mobilu a tento objev mi učaroval. Inspirovala mě skupinka Rozvíjíme češtinu v zahraničí, kterou založila moje kamarádka a která se primárně týká udržování češtiny českých dětí žijících v zahraničí, ale dostali jsme se i k tomu, jak udržujeme češtinu u sebe. Pouštím si nějaké pořady týkající se seberozvoje, podnikání a cestování, abych se dozvěděla něco z různých oodvětví. Baví mě Meteor od Českého rozhlasu. Ten pouštím i Tině. Našla jsem si i nějaké pořady o historii. Zklamala mě ale kategorie náboženství. Když už se tam něco týká katolické církve, tak jsou to jen témata, v nichž si libují liberálové. 
A vzhůru do dubna!

Protože je dnes apríl, vyhýbala jsem se raději sociálním sítím. Nějak mi ty humory moc nejdou. Zachytila jsem jen vtípek, že se vlády u nás opět ujali Habsburkové. Ach, kéž by. :-) 

3 komentáře:

 1. Obdivujem ťa, že si zvládla celý týždeň fotiť každý deň po 9 fotiek. A ani nie viac záberov za sebou. To chce asi hodne zameranú myseľ. Vlastne si na to myslela celý deň. Ale je z toho potom pekná spomienka. Taký takmer homogenny prierez celým týždňom.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Některé fotky jsou docela blízko po sobě. Tohle pravidlo se mi nepodařilo vždycky dodržet. Ale myslet na to mít foťák při sobě a nezapomínat fotit... a obzvlášť, když jsou si ty všední dny tak podobné, to bylo dost náročné. O tom projektu jsem se dozvěděla přes jednu velmi kreativní osobu, která jeden týden nafotila tak, že každý den má jinou barvu. To už je omezení pro pokročilé. :-D

   Vymazat

Už to na mě přišlo aneb Přepisování paměti

Jsme v Česku o něco déle než měsíc. (A já si pořád nevyběhala rodičák na malého, ale třeba si už konečně vyzvednu občanku.) Zatímco manžel t...